Książka Czarodzieje Hateway – Marek B. Cabak


Tytuł: Czarodzieje Hateway
Autor: Marek Bartłomiej Cabak
Gatunek: fantasy / urban fantasy
Ilość stron: 460
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wymiary: 125 x 195 mm
ISBN: 978-83-942098-5-8
Data wydania: 28.02.2018 r.


Demetriusz Hateway jest zwykłym studentem medycyny ze Szczecina, dopóki jego życiem nie wstrząsa ciąg niezwykłych zdarzeń. Niespodziewana śmierć ojca w wypadku samochodowym sprawia, że na jaw wychodzą długo skrywane sekrety rodziny, ujawniają się jej starzy wrogowie, a chłopaka zaczynają nawiedzać zjawiska coraz bardziej nadprzyrodzone. 

Wkrótce okazuje się, że Demetriusz należy do starego rodu czarodziejów, choć dotąd trzymano to przed nim w tajemnicy. Przytłoczony nowymi okolicznościami musi rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia, okiełznać rodzące się w nim magiczne moce i ocalić życie nestorce rodu – swojej babci Adelajdzie – która zapada w śpiączkę po nieudanym zamachu na nią. 

Czasu ma niewiele, a stawka jest wysoka – jeśli zawiedzie, straci wszystko, łącznie ze spadkiem po rodzicach, samymi rodzicami, a nawet nowoodkrytymi magicznymi zdolnościami. 

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań historia, w której szaleństwo szczecińskiej codzienności przenika się z prozą życia czarowników i magicznych istot z odległych krain.REKOMENDACJE(...) z każdym rozdziałem zaskakuje coraz bardziej. Niebanalna fabuła oraz intrygujący bohaterowie sprawiają, że trudno jest odłożyć tę książkę przed przeczytaniem ostatniej strony. 

BookParadise.pl


Drogi czytelniku, (...) gwarantuję Ci, że to niesamowicie wciągająca historia, inna niż te, jakie do tej pory czytałeś. Tajemnicza, mroczna, pełna fantastycznych postaci, z bohaterami, których polubisz, pokochasz, a co niektórych szczerze znienawidzisz. (...) powieść, która na pewno przeniesie Cię w takie rejony fantazji, tak bardzo poruszy Twoją wyobraźnię, że stanie się Twoją ulubioną książką. Jako miłośnik wszystkiego co magiczne i niesamowite szczerze polecam! 

Krzysztof T. Dąbrowski 


Nietypowa fabuła nakręca wyobraźnię, czaruje i zachwyca pod każdym względem. Dzięki autorowi przez chwilę możemy poczuć się jak... czarodzieje! 

OpetaniCzytaniem.pl (Marta Machnicka) Jeśli oczekujesz wspaniałej przygody z ciekawymi bohaterami w niesamowitym świecie, ta książka jest właśnie dla Ciebie! 

Julka Prokop (youtuberka) 


Mocno wciągająca, literacka podróż po świecie magii, który jest bliżej każdego z nas, niż można byłoby przypuszczać. Niezwykła historia angażująca wyobraźnię, od lektury której nie można się oderwać. 

Subiektywnieoksiazkach.pl (Wioleta Sadowska)